रातभरि हरियाे खुसार्नी डुवाएर राखेकाे पानि एका बिहानै पिउनुका यस्ता अचुख फाइदाहरु, जानकारीका लागि सेयर गर्नुहाेला

साउन २५, २०७८ सोमबार 91

रातभरि हरियाे खुसार्नी डुवाएर राखेकाे पानि एका बिहानै पिउनुका यस्ता अचुख फाइदाहरु, जानकारीका लागि सेयर गर्नुहाेला

सायद तपाईलाई यो कुरा थाहा छैन होला कि हरियो खुसार्नीले स्वा’स्थ्यमा धेरै लाभ पुर्याउँछ हरियो खु’सार्नी एक औ’षधी समान नै हुने गर्दछ । जस`ले कैयौँ रो’गहरुलाई खतम गर्दछ ।पिरो खान मन पराउने धेरै हुन्छन् तर, अत्यधिक पिरो त्यसमा पनि मसलेदार खानेकुरा`ले छाती र पेटमा समस्या गर्छ । ***याे समाचार को पुरा भिडियो हेर्न तल डबल क्लिक गर्नुहोस****

यद्यपि, हरियो खुर्सानी खाने हो भने पिरो स्वादसँगै अन्य लाभसमेत उठाउन सकिन्छ ।हरियो खुर्सानी`ले पेट र छातीमा असर गर्दैन । यसमा भिटामिन ए, बी-६, सी, आइरन, पोटासियम, कार्बोहाइड्रेट र अन्य धेरै पोषक पदार्थ पाइन्छन् । हरियो खुर्सानी स्वास्थ्य`सँगै सौन्दर्य`का लागि पनि फाइदाजनक रहेकाे छ ।।

दैनिक हरियो खुर्सानी खाएमा छालामा चमक आउनुका साथै रोगप्रतिरोधात्मक क्षमता अभिवृद्धि गर्छ । प्रशस्त मात्रामा भिटामिन सी र ई पाइने भएका`ले रगत सफा गर्नुका साथै अनुहारमा आउने पिम्पल्स`बाट समेत राहत मिल्छ ।यो मात्र होइन, हरियो खु’र्सानी`ले तौल कम गर्न गर्दछ । हरियो खु’र्सानी शरीरको अधिक वजन घटाउन र मेटाबोलिज्म सुधार गर्न`को लागि प्रयोग गर्नुपर्दछ ।।***याे समाचार को पुरा भिडियो हेर्न तल डबल क्लिक गर्नुहोस****

आज हामी तपाईं`लाई ग्रीन मिर्च`को त्यस्तै एक प्रयोगको बारेमा बताउन जाँदैछौं जुन तपाईं प्रयोग गरेर स्व’स्थ रहन सक्नुहुन्छ । हरियो खुर्सानीले र’गतमा चिनीको मात्र सन्तुलित गर्न अहं भूमिका खेल्छ ।

यदि कसैलाई म’धुमेह भएको छ भने हरियो खु’र्सानी`को सेवनले फाइदा हुने बताइन्छ । हरियो खुर्सानी`मा फाइबरको मात्रा हुने हुनाले यो क’ब्जियत हुनेहरू`का लागि पनि फाइदाजनक छ ।***याे समाचार को पुरा भिडियो हेर्न तल डबल क्लिक गर्नुहोस****

हरियो खुर्सानी`ले कतिपय प्रकारका क्या’न्सरहरू पनि निको गराउन मद्दत गर्छ। राति सुत्ने समय भन्दा केही पहिला २/३ वटा हरियो खुर्सानीलाई धोएर बीचबाट काट्ने र एक ग्लास पानीमा भिजाएर राख्ने अनि बिहान उठेर त्यसको सेवन गर्नाले पेटको स’मस्याबाट मुक्ति मिल्ने कतिपय अध्ययनहरूले पुष्टि गरेका छन् । यस पछि, बिहान उठ्ने बित्ति`कै भिजाएको यो हरियो खु’र्सानीको पानी पानी पिउनु`होस्, तर यो पानी पिउनु अघि तपाईं`ले न कुनै कुरा खान नै हुन्छ न केही पिउनु नै हुन्छ ।

यी सबै मिनरल्स र भिटामिन`हरू सँगै लिमा एक व्यक्तिको शरीर दिनभर ऊर्जाले भरिन्छ । लगभग एक हप्ताको लागि हरेक बिहान यो पानी पिउँदा, व्यक्ति`को स्वा’स्थ्य सम्बन्धी सबै स’मस्याहरू निश्चित रूपमा समाधान हुन्छ साथ साथै छाला चम्किन्छ र अन्य लाभहरू पनि हुन्छन् । लगातार एक हप्ता यो प्रयोग गरेपछि तपाई आफै`ले धेरै राम्रो महसुस गर्नुहुनेछ ।***याे समाचार को पुरा भिडियो हेर्न तल डबल क्लिक गर्नुहोस****

प्रतिकृया दिनुहोस्