माधव नेपाल पक्षद्वारा नयाँ पार्टी खोल्ने घोषणा, पार्टीको नाम अझै जुरेन के राख्दा राम्रो होला?

भाद्र २, २०७८ बुधबार 105

माधव नेपाल पक्षद्वारा नयाँ पार्टी खोल्ने घोषणा, पार्टीको नाम अझै जुरेन के राख्दा राम्रो होला?

माधव नेपाल पक्षद्वारा नयाँ पार्टी खोल्ने घोषणा, पार्टीको नाम अझै जुरेन के राख्दा राम्रो होला?काठमाडौं:नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी एमालेभित्र विवाद समाधान को साटो आ-आफ्नो बाटो लाग्ने तरखर नेताहरूले थालेका छन्। एमाले माधव पक्षका सांसद एवं नेता मेटमणि चौधरीले केही दिनभित्रै नयाँ पार्टी बनाउने उद्घोष गरेका छन् ।

चौधरीले नयाँ बन्ने पार्टीमा कम्युनिस्ट र एकीकृत शब्द पर्ने पनि बताए ।आज एक कार्यक्रममा बोल्दै नेता चौधरीले भने, “पार्टी गठनको छलफल जारी छ ।तर हामी कम्युनिस्ट पार्टी नै राख्छौं शब्द यताउता हुन सक्छ, कम्युनिस्ट र एकीकृत दुइटा शब्द छुट्दैन । चौधरीले सर्वोच्च अदालतले नेकपा एमाले र माओवादी केन्द्रलाई अलग अलग बस भनेलगत्तै एमाले ।

अध्यक्ष केपी ओलीले व्यावहारिक रुपमा पार्टी विभाजन गरिसकेको आरोप लगाए । उनले थपे, “ओलीसँग थुप्रै असहमति भए ।पनि हामीले एक ठाउँमा रहनका लागि पहल, प्रयत्न र प्रयास नगरेका होइनौं ।तर ओलीले विभाजनको कमिटमेन्ट गरिसके का रहेछन् । त्यसैले २०७५ जेठ २ मा फर्कों भन्दा पनि मानेनन् अब एमालेलाई सग्लो राख्न सम्भव भएन । एकताको कुनै सम्भावना देखिँदैन ।

प्रतिकृया दिनुहोस्