मरेको छोराको सम्झनामा आमाले छोराको पुरानो नम्बरमा म्यासेज गर्थिन्, यस्तो जवाफ आयो जुन पढेर आँसु झर्ने छ..

मंग्सिर २९, २०७८ बुधबार 628

मरेको छोराको सम्झनामा आमाले छोराको पुरानो नम्बरमा म्यासेज गर्थिन्, यस्तो जवाफ आयो जुन पढेर आँसु झर्ने छ..

एउटी आमालाई आफ्नो छोरासँग सबैभन्दा बढी लगाव हुन्छ । यस्तो अवस्थामा आफ्नो जवान छोराको मृत्यु सहनु कुनै पनि आमाको लागि नरक भन्दा कम छैन। मरे पछि त्यो मान्छेलाई सारा दुनियाँले बिर्से पनि आमाले आधा उमेर नपुग्दै छोडेको छोरालाई कहिल्यै भुल्न सक्दैनन् ।

यस्तै केही अनौठो घटना हालै हाम्रो सामु आएको छ । वास्तवमा, टेलर थीफल्ट नामक एक आर्मी अफिसरले आफ्नो कर्तव्य पूरा गर्दै अर्काको ज्यान बचाउन आफ्नो ज्यान दिए। त्यसबेलादेखि छोराको बिदाइको शोकले आमाको साथ छोडेको थिएन।

जानकारीका अनुसार यी आमा यति भावुक थिइन् कि छोरासँग पल बिताउन हरेक दिन आफ्नो पुरानो नम्बरमा म्यासेज गर्थिन् । तर, एक दिन आमाले उनको म्यासेजको जवाफ पाइन् । पढेर उनी धेरै रोइन् । के थियो त्यो जवाफ र छोरासँगको उनको सम्बन्ध कस्तो रह्यो जानौं…

त्यतिबेला टेलर २१ बर्षको भए पनि । तर उहाँका धेरै सपना र चाहना थिए । जुन उनी पूरा गर्न चाहन्थे । जसमध्ये २५ वटा चाहना मुख्यतया बाँच्न चाहन्थे । तर, भगवानलाई अर्कै कुरा मंजूर थियो।

एक दिन, टेलरलाई कोलोराडोको हाइवे 66 मा कार दुर्घटनाको उद्धारको लागि बोलाइयो। त्यतिबेला उनी तालिमसँगै फिल्ड वर्कको काम पनि सम्हाल्दै आएका थिए । त्यही समयमा क्रिस्टोफर जर्बर्स नामका व्यक्तिको कार दुर्घटना भएको थियो ।

उनका ड्राइभर त्यही गाडीमा अन्तिम सास लिइरहेका थिए । टेलरलाई थाहा थियो कि कार चाँडै विस्फोट हुन गइरहेको छ र यसले चालकलाई मार्नेछ। त्यसैले उनलाई बचाउन उनी आफै त्यहाँ गए र उनलाई बचाउँदै आफ्नो ज्यानको बलिदान दिए । यसैबीच, चालक बाँचे तर टेलरको मृत्यु भयो। त्यसपछि आमाले उनको नम्बरमा म्यासेज गर्न थालिन् ।

टेलरकी आमा आफ्नो छोराको धेरै नजिक हुनुहुन्थ्यो। उनी उनलाई धेरै माया गर्थिन् र टेलरले उनको जीवन पनि उनीमाथि छर्किन्थ्यो। अक्सर ऊ र टेलर घन्टौं फोनमा कुरा गर्थे र आफ्नो दैनिक काम एकअर्कासँग सन्देशहरूमा साझा गर्थे।

जस पछि टेलरको मृत्युले उनलाई जवाफ पाउनबाट रोक्यो। तर, आफ्नो छोराको सम्झना ताजा गर्न, उनी अक्सर उसलाई मेसेज गर्थिन्, “टेलर तिमी किन गयौ? प्लीज फर्क। मलाई तिम्रो खाँचो छ”।

उनलाई थाहा थियो कि टेलरले उनलाई यी सन्देशहरूको जवाफ कहिल्यै दिन सक्दैन किनभने उनले संसार छोडेका थिए। तर, अझै पनि उसलाई म्यासेज गरेर उसले आफ्नो जीवन यसरी बाँचिरहेको थियो । एक दिन बिहान उठ्दा उनको मृत्यु भएको छोराको नम्बरबाट जवाफ पाएपछि उनलाई स्तब्ध भयो।

वास्तवमा त्यो नम्बर अर्को व्यक्तिलाई दिइएको थियो। ती व्यक्तिले आमाको भावनाको कदर गर्दै जवाफमा लेखेका थिए, ‘मलाई लाग्छ, जसलाई तिमीले यो म्यासेज पठाउँदै छौ, त्यो यहाँ छैन, सायद तिम्रा सन्देशहरू अब उनीसम्म पुग्ने छैनन् । यस्तो जवाफ थाहा पाएर आमाको अन्तिम आशा पनि चकनाचुर भयो । तर अन्त्यमा आमाले आफ्नो छोराको नम्बर त्यही व्यक्तिलाई दिने निर्णय गरिन् । यसले उनलाई सधैं आफ्नो छोरा आफ्नो वरिपरि रहेको महसुस गराउँछ।

प्रतिकृया दिनुहोस्