यिनै हुन् कराते खेलाडी पाइजा जस्ले घरमा आएको जिउँदो चितुवालाई नियन्त्रणमा लिए

कार्तिक ११, २०७८ बिहिबार 445

यिनै हुन् कराते खेलाडी पाइजा जस्ले घरमा आएको जिउँदो चितुवालाई नियन्त्रणमा लिए

बागलुङ – बागलुङको बडिगाड गाउँपालिका- ९ मालारानीका दिलबहादुर थापाको कुखुरा फर्ममा बिहीबार बिहान साढे ३ बजे पसेको चितुवा दिउँसो २ बजेसम्म भागेन । चितुवाले खोरका १०० कुखरामध्ये केहीलाई खायो, अन्य सबै मा-र्‍यो । दिउँसो अबेरसम्म चितुवा खोरबाट ननिस्केपछि स्थानीयले प्रहरी, वन कर्मचारीलाई खबर गरे । गाउँका सबै जना जम्मा भए ।

तर पनि चितुवा निस्कने आँट गरेन । खोरको ढोका खुला गर्दासमेत चितुवा नभागेपछि स्थानीय, प्रहरी र वन कर्मचारीले टिन ठटाउने, ताल बनाउनेजस्ता गतिविधि गरेपछि चितुवा बाहिर निस्केर बाख्राको खोरतर्फ लाग्यो । बाख्रा बचाउन स्थानीयले चितुवा धमाउँदै पछिपछि जाँदै गर्दा चितुवा फेरि उल्टो फर्कियो ।

स्थानीयको अगुवाइमा बडिगाड गाउँपालिका- ८ निवासी राजन पाइजा थिए । दुई टोली बनाएर चितुवा खे’दे । गोठतिर गएको चितुवा फेरि खोरतर्फ नै फर्कियो । खोरतर्फको बाटोमा थिए- राजन पाइजा र उनका साथी । राजन र चितुवाको जम्काभेट भयो । ।

कराते खेलाडी पाइजाले भाग्यवस चितुवाको घाँ’टी र ग’र्धन समात्न पुगे ।चितुवाले आ-क्रम-ण गर्नुअघि नै पाइजाले त्यसलाई नियन्त्रण गर्न सफल भएपछि नजिकमा भएका सबैले चितुवालाई ज-बर्ज-स्ती च्याप्न सफल भए । चितुवा नियन्त्रणमा लिने बेला पाइजाको खुट्टामा सामान्य चो-ट लागेको छ ।

‘भाग्यले ठूलो क्षति हुन पाएन’, उनले भने, ‘जीवनको अविस्मरणीय क्षण बन्यो ।’ गर्धनमा समात्ने अवसर नपाएको भए ठूलो क्ष’ति हुने पाइजाको भनाइ छ । ‘मैले झ्याप्प समात्ने मेसो नपाएको भए त्यसले मलाई झ’म्टन्थ्यो’, उनले भने, ‘ समातेर ल’डा’एँ, सबै आएर क’क्र’क्कै बनायौँ ।’चितुवा नियन्त्रणमा लिएपछि चार खु’ट्टा बाँ’धे’र तुरतुरेस्थित देवीस्थान सामुदायिक वनमा लगेर छा’डेको सवडिभिजन वन कार्यालयका रेन्जर दीपक श्रीसको भनाइ छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्