हङकङमा बसेर पत्रकारिता गर्दै आएका राईको भाेजपुर जाने क्रममा भीर’बाट ल’डेर मृ’त्यु

कार्तिक ९, २०७८ मंगलबार 300

हङकङमा बसेर पत्रकारिता गर्दै आएका राईको भाेजपुर जाने क्रममा भीर’बाट ल’डेर मृ’त्यु

हङकङमा बसेर पत्रकारिता गरिरहेका ५४ वर्षीय पत्रकार किसन राईको भीर’बाट ल’डे’र मृ’त्यु भए’को छ ।काठमाडाैंबाट मध्यपहाडी लोकमार्ग हुँदै भोजपुर जानेक्रममा खोटाङको दिक्तेल रुपाकोट मझुवागढी नगरपालिका-८ दोर्पाचिउरीडाँडास्थित पंखु खोलामा आइतबार साँझ भी’र’बाट ल’डे’र पत्रकार राई’को मृ’त्यु भए’को हो ।गाडी रोकेर दि’सा’पिसा’ब गर्न भन्दै पाखामा जानेक्रममा भीर’बाट ल डे’र पत्रकार राई’को मृ’त्यु भएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय खोटाङका सूचना अधिकारी एवं प्रहरी निरीक्षक सागर शाहले बताए ।

ओखलढुंगाको मोलुङ गाउँपालिका-२ टेकनपुरबाट धरान नगरपालिका-१५ बसाइँ सरेका पत्रकार राई नेपाल पत्रकार संघ हङकङका अध्यक्ष पनि हुन् । उनको सम्पादकत्वमा दुई दशकदेखि हङकङबाट एभरेष्ट साप्ताहिक प्रकाशन हुँदैआएको छ ।पत्रकार राई’को ल’डे’र मृ’त्यु भएको विषयमा प्रहरीचौकी दोर्पाचिउरीडाँडालाई बेलुका ७ बजे खबर पुगेको थियो ।

त्यसपछि जिल्ला प्रहरी कार्यालयबाट प्रहरी निरीक्षक शाहको नेतृत्वमा खटिएका प्रहरीले राति २ बजे शव जिल्ला अस्पताल पुर्‍याएको थियो । राईलाई अस्पताल’मा मृ’त अव’स्था’मा ल्याइए’को मेडिकल सुपरिटेण्डेण्ट डा. वैभव मल्लिकले पुष्टि गरेका छन् धरानबाट आफन्त आएपछि पो’ष्ट’मार्टम ग’रेर श’व जिम्मा दिने तयारी गरिएको प्रहरी निरीक्षक शाह’ले बताए ।

पत्रकार राईसँग स’शस्त्र प्रहरीका पूर्व एसपी प्रेम श्रेष्ठ पनि थिए ।उनीहरू घुमफिरका क्रममा भोजपुरतर्फ हिँडेको बताइएको छ । जनजाति महासंघ हङकङका अध्यक्ष रहेका राई किरात राई यायोक्खा हङकङका संस्थापक अध्यक्ष पनि हुन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्