फेसबुकले नाम परिवर्तन गर्ने, एक सातामै हुँदैछ निर्णय

कार्तिक ४, २०७८ बिहिबार 210

फेसबुकले नाम परिवर्तन गर्ने, एक सातामै हुँदैछ निर्णय

सबैभन्दा चर्चित सामाजिक सञ्जाल फेसबुकको कम्पनीले अब नाम परिवर्तन गर्ने भएको छ । कम्पनीलाई रि–ब्रान्ड गर्न अर्को हप्ता नै नयाँ नाम राख्ने तयारी गरेको अन्तराष्ट्रिय मिडियाले जनाएका छन् । फेसबुकका प्रमुख कार्यकारी मार्क जुकरबर्गले २८ अक्टोबरमा हुने वार्षिक सम्मेलनमा यसबारे कुरा गर्ने बताइएको भएपनि त्यसबारे सूचना पहिले नै चुहिएको छ । तर उनले आधिकारिक घोषणा गर्नु अघि नै सूचना सार्वजनिक भएको हो ।**थप भिडियो यहाँ तल क्लिक गर्नुहोस्**,

यसअघि फेसबुककी एक पूर्वकर्मचारीले कम्पनीबारे ठूलो विवादास्पद खुलासा गरेपछि फेसबुक चारैतिरबाट दबाबमा आएको थियो । व्यक्तिको हितभन्दा कम्पनीले आफ्नो नाफालाई बढी प्राथमिकता दिएको बताएकी थिइन् । जसका कारण किशोर किशोरीमा नराम्रो प्रभाव पर्ने उनले बताएकी थिइन् । उनले फेसवुकका केही गो प्य कागजात पनि सार्वजनिक गरिदिएकी थिइन् ।**थप भिडियो यहाँ तल क्लिक गर्नुहोस्**,

यसरी अनुपयुक्त व्यवसायिक अभ्यासलाई लिएर विश्वभरका निरीक्षक र सांसदहरुबाट आलोचित भएको फेसबुकले अब आगामी दिनहरुमा ‘मेटाभर्स’ मा केन्द्रित रहनका लागि भनेर पनि यस्तो गर्न लागेको बताइएको छ । प्राविधिक कम्पनीहरुले आफ्नो सेवा विस्तार गर्न यस किसिमले नाम परिवर्तन गरिरहने गरेका छन् ।

त्यस्तै यो महिना पाँच घण्टासम्म फेसबुक, वाट्सएप, इन्स्टाग्राम दुनियाँभर नचलेपछि यसले पनि कम्पनीको सुरक्षा र सेवाबारे प्रश्न खडा गरेको थियो । यसले फेसबुकको शेयरमा गम्भीर प्रभाव पारेको थियो । **थप भिडियो यहाँ तल क्लिक गर्नुहोस्**,

प्रतिकृया दिनुहोस्