October 19, 2021

Nepal 1st Online News

बुटवल घट’नाले लियो उग्र रुप, ४ जनाको मृ’त्यु

काठमाडौ । सुकुम्बासीका नाममा रुपन्देहीको मोतिपुर औद्योगिक क्षेत्र क’ब्जा गर्न पुगेको समूहसंग वि’वाद भएपछि प्रहरीले गो ली च लाउँदा निध’न हुनेको संख्या ४ पुगेको छ । आइतवार वुटवलको अवस्थाले उग्र रुप लिएको हो । रुपन्देहीमा निर्माणाधीन मोतीपुर औद्योगिक क्षेत्रमा आइतवार गो ली च ल्दा ४ जनाको नि’धन भएको हो । घट’नामा दुई दर्जन बढी घा’इते भएको प्रहरीले जनाएको छ भैरहवास्थित युनिभर्सल कलेज अफ मेडिकल साइनसेजमा उपचाररत ८ जना मध्ये ४ को नि’धन भएको हो ।

अस्पत्तालका अनुसार ३ जनाको अस्पताल ल्याउँदानै निधन भएको थियो । १ जनाको उपचारका क्रममा नि’धन भएको छ ।प्रहरीका अनुसार झ ड पमा घाइ’ते भएका कपिलवस्तुको बाणगंगा नगरपालिका –१० का ४८ वर्षीय रमेश परियारको उपचारका क्रममा नि’धन भएको हो । बाटोमै निधन भएकाहरुको पहिचान खुल्न अझै बाँकी छ । उनीहरुमध्ये २ जना अन्दाजी ४० र एक जना २० वर्षका पुरुष रहेको बताइएको छ ।

अवस्था विग्रिएपछि स्थानीय प्रशासनले क’र्फ्यू आदेश जारी गरेको छ ।प्रमुख जिल्ला अधिकारी ऋषिराम तिवारीले एक सूचना जारी गरी बुटव
उप९महानगरपालिका बडा १७ र १८ मा निर्माणाधीन मोतिपुर औद्योगिक करिडोर क्षेत्रको जग्गा अ तिक्रम ण गरी बस्ती बसाल्ने योजना बनाएकोमा स्थिति नियन्त्रणभन्दा बाहिर जाने साथै सर्वसाधारणको शान्ति सुरक्षाको लागि क’र्फ्यू लगाएको बताएका छन् ।

प्रशासनले पूर्व तिनाउ नदी बुटवल उपमनपा(१७ निगरदेखि वडा नम्बर १८ सौरहिया पुलसम्म, पश्चिम हरिहरपुरको खोतियोग्य जमिन ९बुटवल उपमहानगरपालिका(१७० उत्तर(शिवनगरबस्ती बुटवल उपमहानगरपालिका९ १७ सम्म, दक्षिण बुटवल उपमहानगरपालिका(१८ औद्योगिक करिडोरको अमिन ९धन्दापुर मौरहिया सम्म० लाई चार किल्ला तोकेको छ ।औद्योगिक क्षेत्रको जग्गा क’ब्जा गर्न खोज्ने समूह र प्रहरी र स्थानीयबीच झ ड प भएको थियो । सो क्रममा प्रहरीले गो ली च लाएको हो । घा’इतेहरूको लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा उप’चार भइरहेको छ ।

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.