बधाई : जुम्लामा २२ वर्षीया राज्यलक्ष्मी बनिन गाउँपालिका अध्यक्ष !

अषोज २१, २०७८ बिहिबार 105

बधाई : जुम्लामा २२ वर्षीया राज्यलक्ष्मी बनिन गाउँपालिका अध्यक्ष !

काठमाडौं । जुम्लाको सिँजा गाउँपालिकाले स्थानीय २२ वर्षीया राज्यलक्ष्मी हमाललाई एक दिनको लागि पालिका अध्यक्ष नियुक्त गरेको छ । बालिका तथा किशोरीको अधिकार संरक्षण, सम्बर्द्धन र सशक्तीकरण गर्न हमाललाई मंगलबार एक दिनका लागि अध्यक्ष बनाइएको हो ।** भिडियो हेर्न तल क्लिक गर्नुहोला **.

लिड एण्ड डिसाइड परियोजना अन्तर्गत हिंसा न्यूनीकरण गर्न र बालिका सबै बराबरी भन्ने सन्देश प्रवाह गर्न कार्यक्रम गरिएको थियो । किशोरीमाथि हुने दु,व्र्य*’वहारको जो’खिमबाट सचेत गराउन र संरक्षण प्रदान गर्न पालिका प्रतिबद्ध रहने हमालको भनाइ छ ।** भिडियो हेर्न तल क्लिक गर्नुहोला **

गाउँपालिका अध्यक्षको जिम्मेवारी पाएपछि हमालले भन्नुभयो, ‘हामी स्थानीय सरकारका लागि पालिका तहमा बालबालिका तथा किशोर–किशोरीको इन्टरनेटमा पहुँच र अनलाइन माध्यमबाट हुन सक्ने ** भिडियो हेर्न तल क्लिक गर्नुहोला **

दु’,व्र्य’*वहारको रोकथाम गर्न प्रतिबद्ध गरेकी छु । पालिकाले प्लान इन्टरनेसनल नेपाल, हामी दाजुभाइ, आत्म सम्मानका लागि सहकार्य (क्याड) नेपाल जुम्लालगायत संघ–संस्थासँग सहकार्य गरी बालिका ** भिडियो हेर्न तल क्लिक गर्नुहोला **

सबै बराबरी हुन भन्ने अभियानलाई स्थानीय स्तरमा अघि बढाएको जनाएको छ । गाउँपालिका अध्यक्ष देवलसिंह रावलले स्थान दिएमा युवालाई उर्जा दिने र भविष्यमा काम गर्ने प्रेरणा मिल्नेमा जोड दिनुभयो ।** भिडियो हेर्न तल क्लिक गर्नुहोला **

प्रतिकृया दिनुहोस्