संखुवासभा ह,त्या,का,ण्ड : यसरी भएको थियो कार्की परिवारको ह,त्या

अषोज ४, २०७८ सोमबार 390

संखुवासभा ह,त्या,का,ण्ड : यसरी भएको थियो कार्की परिवारको ह,त्या

संखुवासभाको मादी नगरपालिका–१ उम्लिङमा भएको ६ जनाको सामूहिक ह,त्याका,ण्ड रिसिइबी र लु,टपाटको उद्देश्यबाट भएको खुलासा भएको छ । सोमबार संखुवासभामा प्रहरीले पत्रकार सम्मेलन गर्दै घटनामा ५ जनाको संलग्नता रहेको भन्दै उनीहरुलाई सार्वजनिक गरेको छ । प्र,हरीका अनुसार तेजबहादुर र उनकी श्रीमती कमला कार्कीको ह,त्या गर्ने र हत्या अन्यले देखेमा उनीहरुको पनि हत्या गरी धनमाल लुट्ने योजना बनाएको प्रहरीले जनाएको छ ।

ह,त्याको मुख्य योजनाकार लोकबहादुर कार्कीको काका खड्गबहादुर कार्की रहेको पनि प्रहरीले बताएको छ ।ह,त्याका,ण्डको योजना घ,टनाको अघिल्लो दिन लोकबहादुर कार्कीको घरमा बसेर बनाइएको र घ,टनाको दिन योजनाबद्धरुपमा तेजबहादुरलाई लोकबहादुरको घरमा पठाएको दाबी गरिएको छ । लोकबहादुर ढिलासम्म सुत्ने गरेकाले बोलाउन जानुपर्यो भन्दै मुख्य योजनाकार खड्ग बहादुर आफैले तेजबहादुरलाई घरमा पठाएको दाबी गरिएको छ ।​

लोकबहादुरको घरमा पुगेर बोलाएलगत्तै तेजबहादुर फर्कँदै गर्दा सुरुमा लोक बहादुरले तेजबहादुरमाथि आक्रमण गरेको पाइएको छ ।यसरी भएको थियो कार्की परिवारको ह,त्याप्रहरीको दाबीअनुसार घ,टना योजनावद्ध ढङ्गबाट ५ जनाको समूहले घ,टाएको जुन योजना अभियुक्त लोक बहादुर कार्कीको घरमा घ,टनाको अघिल्लो रात राति ८ बजे मुख्य योजनाकार खड्गबहादुर कार्कीसहित हस्त बहादुर कार्की, लोक बहादुर कार्की र नरेश कार्की समेत बसी बनाएको ।

जना अनुसार घ,टनाको दिन २१ गते बिहान मृ,तक तेज बहादुर कार्की खेताला बोलाउन लोक बहादुरको घरमा आउने र सोही अवसरमा मौका छोपी तेजबहादुर र कमला कार्कीको ह,त्या गर्ने, अन्यले थाहा पाए भने उनीहरूको पनि ह,त्या गर्ने साथै अनुकुल मिलेमा तेजबहादुरको घरमा भएको धनमाल समेत लाने योजना रहेको ।

– घ,टनाको दिन मृ,तकको पिप्लेस्थित खेतमा आ,रोपीहरू खड्ग बहादुर कार्की, हस्त बहादुर कार्की, लोक बहादुर कार्की र नरेश नरेश कार्की समेत खेताला जाने कुरा पहिला नै निश्चित भएको ।

– योजनाअनुसार मृ,तक तेजबहादुर कार्की बिहान आउने निश्चित गर्न खड्ग बहादुर कार्की बिहान ५ बजे तेज बहादुर कार्कीको घरमा गई ‘लोक बहादुर अल्छि छ घरमै गएर खेताला निश्चित गर्नु’ भनि तेज बहादुर कार्कीलाई लोक बहादुर कार्कीको घरतर्फ जान अभिप्रेरित गरि घर तर्फ फर्केको र तेज बहादुर लोक बहादुर कार्कीको घरतिर जाँदै गरेको देखे पछि खड्ग बहादुर र हस्त बहादुर निजको घर पछाडि चिर्पट बोकी तयारी हालतमा बसेको ।

– मृ,तक तेज बहादुर कार्की बिहान ५ वजे उठी लोक बहादुरको घरमा खेताला निश्चित गई सुति रहेको लोक बहादुर लाई ‘अल्छि अझै सम्म उठेको छैनस्,’ भन्दै कराए पछि लोक बहादुर उठेको, लोक बहादुरको भाइ नरेश कार्की र बाबु रण बहादुर कार्की समेत घरमै रहेको । घरबाट फर्केने क्रममा योजनाअनुसार लोक बहादुरले भाइ नरेशलाई इसारा गरि आफूले दाउराको चिर्पट र अलैची काट्ने चक्कु बोकी पछि पछि गई घर पछाडिको गोगनेको रूख नजिक मृ,तक तेज बहादुरको टाउकोमा प्रहार गरि लडाएको र खड्ग बहादुर र हस्त बहादुर दाउराको चिर्पट लिई आई तेज बहादुर माथि प्रहार गरेको र हस्त बहादुरले चक्कुले पेटमा प्र,हार गरि डिलबाट लडाईं बाटोमा झारी ह,त्या गरि घो,प्टो पारेको ।

– उक्त घ,टनाको बेला मृ,तक नाबालकहरू दिपेन र गोमा समेत घर नजिकको बाटोमा आएको देखि हस्त बहादुर र लोक बहादुरले बाटो छेकी मुख थुनी लोक बहादुरले चिर्पटले हिर्काई घाटी बटारी हत्या गरेको ।
– तत् पश्चात पाँचै जना अभियुक्तहरू मृतकको घरतर्फ गएको र घरमा मृतक ८४ वर्षीय पार्वती कार्की मकै नंग्याई रहेको अवस्थामा हस्त बहादुरले समाती घर पछाडिको गोठ नजिक लगी लोक बहादुरले टाउको भित्तामा ठोक्काई घाँटी बटारी हत्या गरेको र सबैजना घटनामा प्रयोग गरेको चिर्पट र छुरी बोकि लोक बहादुरको घरमा गई लागेको रगत पखाली छुरी घुई बुईकलमा लुकाएको, चिर्पटहरू अगेनामा डडाएको, रगत लागेको कपडाहरू समेत लुकाएको ।

खड्ग बहादुर र निजको छोरा हस्त बहादुर घर तर्फ गएको । फर्कने क्रममा रञ्जनाको ओप्पो मोबाइल नरेशले लिएर आई स्विच अफ गरि घरमुनिको ओडारमा लगि लुकाएकोमा अनुसन्धानको क्रममा फेला परेको ।
– पुनः खड्ग बहादुर र निजको छोरा हस्तबहादुर लोक बहादुरको घरमा गई सबै जना मिलि कसैले सोधेमा घटनाको बारेमा कुनै पनि कुरा नसुनेको र थाहा नपाएको भनि भन्ने यदि प्रहरी आई पत्ता लगाएमा लोक बहादुरले मानसिक औषधि पनि खाने कारण निजले जिम्मा लिने भन्ने सल्लाह गरि फर्केको ।

– घटनामा संलग्न चारै जनालाई नियन्त्रणमा लिई अनुसन्धान भई रहेको र अनुसन्धानको क्रममा सबै अभियुक्तहरूले घटना स्वीकार गरेको र घटनामा प्रयोग भएको छुरी, कपडा र हराएको मोबाइल समेत बरामद गरि थप अनुसन्धान भइ रहेको ।

प्रतिकृया दिनुहोस्