किन युवतीहरु चाहन्छन्, केटाले नै प्रेम प्रस्ताव राखुन् , यस्तो छ कारण ।

अषोज ४, २०७८ सोमबार 115

किन युवतीहरु चाहन्छन्, केटाले नै प्रेम प्रस्ताव राखुन् , यस्तो छ कारण ।

समयसँगै अहिलेको युवापुस्तामा धेरै परिवर्तन आइरहेको छ । तर पनि केही पुराना मान्यताहरुलाई छोड्न सक्दैनौं। कुनै स’म्बन्धको लागि पहल पु’रुषले नै गर्नुपर्ने किन। हामी आफ्नो विचारमा त धेरै अगाडि निस्किएका छौं तर, कैयौं मामिलामा अहिले पनि हामी पछाडि छौं । युवतीहरुले युवकहरुसँग स’म्बन्धको सुरुवात गर्ने आशा गर्नुको पछाडि धेरै कारणहरु छन् । आखिर यस्तो किन भइरहेको छ।

अस्विकारको डर युवतीहरुको सबैभन्दा ठूलो डर हो रिजेक्सन् । सामान्यरुपमा महिलाहरु पुरुषले आफ्नो प्रेम प्रस्तावलाई अस्विकार गरिदिए भने के होला भन्ने सोच्छन् । उनीहरुको मनमा यो कुराको डर हमेसा हुन्छ । ‘उसमा मलाई कुनै रुची छैन । म त्यो स्थितीको सामना कसरी गर्न सक्छु। अरु मानिसहरुलाई यो कुरा थाहा भयो भने उनीहरुले मेरो बारेमा के सोच्नेछन्।

यस खालका धेरै प्रश्नहरु छन् जुन उनीहरुको दिमागमा दौडिरहेको हुन्छ । यसै डरको कारणले उनीहरु जुन युवकलाई मनपराउँछ उनीहरुलाई डे’टको प्रस्ताव गर्न हच्किन्छन् र आँफैलाई रोक्छन् ।उसले मेरो बारेमा के सोच्नेछ महिलाहरुलाई आफूलाई कसैले मुल्यांकन गरेको मन पर्दैन । यही कारण उनीहरु पुरुषलाई प्रस्ताव गर्दैनन् । अरुले आफ्नोको बारेमा के सोच्नेछन् भन्ने डरको कारण आँफैलाई रोक्छन् ।

यो ‘असुरक्षाको भावना नै उनीहरुको आ’त्मविश्वासमा भारी पर्छ । कुनै पनि महिला यो कुरामा डराउँछन् ।
उनीहयुवकले यो त मेरो टाइपकी युवती होइनन् कि भन्ने सोच्छन् कि भनेर चिन्तित रहन्छन् । महिलाहरुको मनमा सँधै पु’रुष र आसपासका मानिसहरुले आफूलाई मुल्याङ्कन गर्ने भय हुन्छ ।अरुसँग स’म्बन्धमा पो छ कि युवतीहरु विभिन्न खालका सवालहरुलाई आँफै उल्झाउँछन् ।

आफूले चाहेको पु’रुष पहिलेदेखि नै अरुसँग स’म्बन्धमा छन् कि भन्ने डरले उनीहरुको अगाडिको कदमलाई रोक्छ । उनीहरुलाई त्यो स’म्बन्धको सुरुवातको बारेमा सोध्न पनि सक्दैनन् र यसै डरले पछाडि हट्छन् ।हरेक मामिलामा युवकलाई अब्बल पाउँछन्महिलाहरु केहि गर्न भन्दा पहिले त्यससँग जोडिएका रिस्कको बारेमा पनि हिसाब गर्छन् । यहि काम उनले कुनै पुरुषलाई अप्रोच गर्नभन्दा पहिले पनि गर्छिन् ।

यदि उनीहरुले आफूले चाहेको युवकलाई हरेक मामिलामा राम्रो पाएमा आँफै पछाडि हट्छन् । उनीहरुको यो सोचले नै उनीहरुलाई आफ्नो मनको कुरा भन्न रोक्छ ।पर्सनालिटी राम्रो छैन अहिलेको समयमा कसैसँग पनि यति धेरै समय हुँदैन कि उनीहरुले पर्सनालिटी राम्रो नभएका कुनै व्यक्तिसँग डिल गरुन् । यस्ता व्यक्तिहरुसँग कुरा गर्न मानिसहरुले धेरै रुची राख्दैनन् । महिलाहरुको मनमा पनि यो कुरा गढेको हुन्छ ।

त्यसैले कैयौं पटक उनीहरु मात्रै व्यक्तिको बाहिरी आ’कर्षणबाट प्रभावित हुँदा हुँदै पनि स्वभावको कारण पहिले अप्रोच गर्दैनन् ।उनीहरुको मनमा उसको लुक राम्रो भए पनि उसको पर्सनालिटीले बिल्कुल अलग भयो भने के गर्ने भन्ने सवाल दैडिरहन्छ । अनलाईन खबर बाट।

प्रतिकृया दिनुहोस्