चोरी गरेरै यति ठुलो बंगला, १८ कार र २ सय करोड भन्दा बढीका बहुमुल्य सम्पत्ती, कसरी गरे चन्द्रशेखरले यस्तो ?

भाद्र ९, २०७८ बुधबार 101

चोरी गरेरै यति ठुलो बंगला, १८ कार र २ सय करोड भन्दा बढीका बहुमुल्य सम्पत्ती, कसरी गरे चन्द्रशेखरले यस्तो ?

एजेन्सी । जेलमा रहेका एक जनाको मोवाइलमा देखिएको क्लुवाट अनुसन्धान गर्दै जाँदा प्रहरी अन्तिम नतिजामा जब पुग्यो होस उडायो । मोवाइलमा सम्पर्कमा रहेका ब्यक्तिलाई खोज्दै जाँदा प्रहरी यस्तो ठाउँमा पुग्यो जहाँ बहुमुल्य सामान थिए । बंगला समुन्द्र किनारमा बनाइएको थियो । यो घटना भारतको हो । केन्द्रीय अनुसन्धान एजेन्सी प्रवर्तन निदेशालय (ईडी) ले २०० करोड रुपैयाँ ठगी गर्ने सुकेश चन्द्रशेखरको बारेमा जब थाहा पायो प्रहरीकै होस उड्यो ।

मारिया पॉलको चेन्नईमा समुन्द्रको ठीक छेउमा रहेको विलासी बंगलामा जब प्रहरी पुग्यो, जहाँबाट १६ हाई(एन्ड लक्जरी कार, ८२ लाख ५० हजार नगद र २ किलो सुनका गहना समेत फेला पारे । केन्द्रीय अनुसन्धान एजेन्सी ईडीले दिल्ली पुलिसले निवेदन दर्ता गरेर अनुसन्धान थालेको छ ।

ठगका राजा सुकेश चन्द्रशेखरले जेलमा रहेका प्रतिष्ठित ब्यक्तिहरुसंग घटना मिलाइदिने भन्दै रकम लिन्थे । मेरो न्यायधीस समक्ष पहुँच छ भन्दै उनीहरुलाई विश्वास दिलाउँथे । यसरी उनले पैसा लिन्थे । चोरीका थुप्रै घटना पनि देखिएका छन् । उनले धेरै मानिसलाई परिचालन गर्थे । उनले त्यस्ता ब्यवसायीहरुसंग जेलमा डिल गरेर २०० करोडको सम्झौता गरेका थिए । सुकेशले सबैलाई फोन गरेर आफूलाई ठूलो सरकारी अधिकारी भन्दै आएका थिए।

अनुसन्धानको क्रममा जेलमा रहेका सुकेशबाट दुईवटा मोबाइल पनि बरामद भएका थिए, जसलाई फोरेंसिक जाँचका लागि पठाइएको थियो। पछि घटनाको अनुसन्धान दिल्ली पुलिस को आर्थिक शाखा लाई हस्तान्तरण गरियो।

यस घटनामा दिल्ली पुलिसले ४ जना जेल अधिकारीहरु र आरबीएल बैंकका बाकी अधिकारीहरु सहित केहीलाई पक्राउ गरेको छ । प्रहरी आरबीएल बैंकका उपाध्यक्ष कोमल पोदारको घरमा पनि पुग्यो । जहाँबाट ८२ लाख रुपैयाँ नगद र २ किलो सुन बरामद भएको छ।बीएमडब्ल्यू, मर्सिडीज, बेंटले र रेन्ज रोभर जस्ता करोडौं रुपैयाँ मूल्यका कारहरु सुकेश र लीना को समुद्री किनारमा रहेको विलासी बंगलामा छन् । यि रोल्स रोयस भूत, फेरारी, इटालिया, र मर्सिडीज गाडी उनका छन्।

बंगला भित्री, संगमरमर, होम थिएटर र करोडौं रुपैयाँ मूल्य को सबै आधुनिक सुविधाहरु प्रदान गरीएको छ। बंगलाको सेफबाट करोडौं रुपैयाँको चश्मा, जुत्ता, झोला र कपडा भेटिएको छ। जुत्ता र झोला ँच्यानल, डायर, लुई र हर्म्स सहित धेरै महंगा ब्रान्डहरु छन्। बंगलामा, भर्सेस र इटालियन संगमरमर जस्ता महँगो ब्रान्डको टायल भुइँमा प्रयोग गरीएको छ।

प्रतिकृया दिनुहोस्