October 26, 2021

Nepal 1st Online News

बिच फेरा मा दुलहा ले राखे अनौखो माग,, दुलही लाई कपड़ा खोल्न लगाय पछी भयो………..

विवाह हाम्रो भारत देश को सबै भन्दा राम्रो परम्परा हो। शताब्दीयौंदेखि हाम्रा बुढापाकाहरु विवाह संग सम्बन्धित रसम पनि गर्दै आएका छन्। यो विश्वास गरिन्छ कि विवाह मात्र दुई व्यक्ति को एक आपसी मिलन हो, तर, यो एक तार हो कि दुई परिवारहरु लाई सधैं को प्रेम को बन्धन मा बाँधिएको छ।तर, केही लोभी मानिसहरुले यो विवाहलाई ब्यापार बनाएका छन् र यहाँ उनीहरु पैसाको लोभमा छोरीहरु किन्छन्।

मानिसहरूले यो लोभलाई रसम्को नाम पनि दिएका छन्, जुन हामी दहेज प्रथाको नामबाट जान्दछौं।जे होस्, दहेज लिनु र दिनु दुबै गलत छ र कानून पनि यसको बिरूद्ध कडा छ।तर, यी सबैको बावजूद, आज पनि भारत मा कहीं कहीं, यो रसम गोप्य रूप बाट गरीरहेको छ। हरेक दिन कोही बुहारीलाई जिउँदै जलाइन्छ वा दाइजोको मामलामा नराम्रो तरिकाले उत्पीडन गरिन्छ।

यस्तै एउटा केस हालसालै हाम्रो अगाडि देखिएको छ। जहाँ एक केटीले मण्डप मा दाएजोको भारी मूल्य तिर्नु परेको थियो। विवह को खुसी मा, अचानक दुलहा बाट यस्तो माग आयो, जुन सुनेर त्यहाँ उपस्थित सबै मानिसहरु को पैतालाहरु बाट जमिन खस्यो।अक्सर तपाइँ दाइजो प्रणाली को मामला मा देख्नु भएको छ कि अचानक विवाह मा केटा पक्ष दुल्हन को परिवार बाट महंगी कार वा बंगला वा नगद माग्छन्।

तर, यो अजीब गरीब दुलहा को माग पनि यति अनौठो थियो कि उसले पूरै मानिस को अगाडि लाजमर्दो सामना गर्नु पर्यो।आज सम्म, तपाइँले पहिले कहिल्यै सुन्नुभएको वा यस्तो माग सुन्नुभएको हुनुहुन्न। वास्तवमा, फेरा को बीचमा, दुलहा अचानक दुलहीलाई उनको लुगा हटाउन आदेश दिए। यो सुनेर मनिसको होश उड्यो।

तपाइँ यो पढे पछि एक छिन अजीब महसुस भएको हुनुपर्छ तर यो बिल्कुल साँचो घटना हो। अब तपाइँ सोच्दै हुनुहुन्छ कि कसरी एउटा केटाले यस्तो घृणित माग गर्न सक्छ? तेसैले साथीहरु, तपाइँको जानकारी को लागी, हामी तपाइँलाई बताउँछौं कि यो सबै एक हल्ला को कारण मात्र हो।यो सम्पूर्ण मामला उत्तर प्रदेशको कानपुर जिल्लाको हो। जहाँ कसैले विवाह मण्डप मा दुलहा पक्षलाइ भन्यो कि केटी एक चरम रोग छ। जसको कारण उनले युवतीलाई सत्य थाहा पाउनका लागी लुगा हटाउन भनेउ।

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.